Warunki gwarancji

Warunki gwarancji butów Kangoo Jumps:

 

   Buty Kangoo Jumps nie są uważane za obuwie, ale za sprzęt fitness, czy produktem dla fitnessu. Gwarancja na produkt, zaznaczony jako Rebound Shoes (sprężyste buty) wynosi 12 miesięcy. Jednak gwarancja obejmuje zewnętrzną część obuwia (kadłub), zaś w T kształcie sprężyny (T-Spring), podeszwy Shell i komponenty metalowe oraz cylindryczne sprężyny są ograniczone do 3 miesięcy. Każdy uszkodzony komponent obuwia Rebound Shoes zostanie zamieniony za darmo razem z dostawą nowego zamówienia. O każdych gwarancyjnych problemach proszę pisać na naszą pocztę elektroniczną: sales@kangooclub.pl z dodaniem faktury o zakupie artykułu, zdjęciem problemu oraz pełnym opisem w ciągu siedmiu (7) dni roboczych od momentu pojawienia się pretensji do gwarancji. Obecna gwarancja rozprzestrzenia się na defekty materiałów i fabrykacji ale nie uwzględnia normalnie znoszenie!

 

Instrukcja obsługi butów Kangoo Jumps:

 

  1. Buty Kangoo Jumps mogą zostać wykorzystane dla biegania. Sprężyny T-Spring nowych butów są bardziej twarde, ale zmiękczają się przy bieganiu oraz przy skokach na każdej nodze po kolei (bieg na miejscu). Rekomendujemy zmieniać sprężynę co 60-80 godzin treningów, zależy to od pokrycia, na którym przeprowadzane są treningi/bieg oraz od poziomu intensywności. Przy treningach na równej powierzchni (np. sala sportowa) sprężyny należy zmienifć co 80 godzin. Przy wykorzystaniu butów na dworze lub nie równej powierzchni takich jak gruz, trawa, nie równy asfalt oraz bieg na ziemi sprężyny należy zmieniać co 60 godzin.
  2. Unikajcie wykorzystywanie butów (skoków lub biegu) na palcach. Obowiązkowym jest następować na całą stopę.
  3. Przy zakładaniu oraz zdejmowaniu obuwia należy całkiem wyjmować paseczki z klamry.

 

Porady dla uniknięcia nieszczęśliwych wypadków:

 

   Wykorzystywanie butów Kangoo Jumps, jak i przy każdym rodzaju fitnessu, pod warunkiem nie prawidłowej techniki zastosowania może sprawić ryzyko nieszczęśliwych wypadków! Chociaż obecny produkt został przyznany bezpiecznym i prostym w zastosowaniu, jednak ważne jest przysłuchać się do kilku porad o swoje bezpieczeństwo.

 

  1. Rozpoczynaj swoje treningi tylko na równych i suchych powierzchniach. Pamiętaj, że mokra trawa, mokre liście, mokra podłoga drewniana to śliska powierzchnia, która może się łatwo ślizgać nawet w trampkach. Nie zapominajmy, że antypoślizgowa podeszwa zewnętrzna butów Kangoo Jumps jest wykonana z gumy, tego samego materiału co buty sportowe. Dlatego warto wiedzieć i pamiętać, że trasa i powierzchnia, na której można uprawiać sport w trampkach – idealnie nadają się do treningu/ćwiczeń/biegania w butach Kangoo Jumps.
  2. Na początku spróbujcie zacząć z lekkiego biegania na miejscu. Jest to dla adaptacji do butów w związku z łukowatą podeszwą Shell, która daje odczucie lekkiego braku równowagi. Przechodzi to po kilku pierwszych minutach zastosowania butów.
  3. Przy bieganiu (dla początkujących) omijajcie przewyższenia prędkości, osobiście w miejscach z wzgórzami. Pamiętajcie, że zejście może być niebezpieczne.

 

Higiena i obsługa butów Kangoo Jumps:

 

  1. W przeciwieństwie do sportowych butów i trampek, które są zalecane przez ekspertów do stosowania na odległość 550 km, buty Kangoo Jumps mogą być używane przez dłuższy czas pod jednym warunkiem, a mianowicie przy wymianie sprężyn T-Spring co 60-80 godzin (szczegółowe wyjaśnienie opisano powyżej). Przedwczesna wymiana sprężyn może doprowadzić do pęknięcia łukowatej podeszwy butów Shell, która po dłuższym czasie zmienia swój pierwotny łukowaty kształt, co prowadzi do przedwczesnego pęknięcia. Pamiętajcie też, że warto zmieniać tę część co 2 lata, pod warunkiem ciągłego szkolenia (minimum 3 treningi w tygodniu).
  2. Po treningu wewnętrzny but Liner należy wyciągać z zewnętrznego buta do wyschnięcia. Ten but można również prać w temperaturze nieprzekraczającej 30 stopni ale nie zaleca się suszenie w wirówce.
  3. Antypoślizgowa podeszwa butów ściera się szybciej podczas biegania po asfalcie i staje się śliska. Ten sam efekt występuje w przypadku zwykłych butów sportowych, gdy podeszwa ściera się po dłuższym użytkowaniu. Jednak w razie potrzeby ten element można również wymienić.
  4. Podczas biegania w butach Kangoo Jumps na plaży, na piasku, zalecamy dokładne oczyszczenie wszystkich małych elementów od piasku, a również wysuszenie śrub mocujących but zewnętrzny do systemu IPS-System (podeszwa Shell, płyta oporna Support Plate oraz sprężyna T-Spring) – unikalny system ochrony przed wstrząsami, który chroni plecy i stawy przed szkodliwym działaniem o 80%.

 

Jeżeli Państwo mają pytania dodatkowe, zawsze można z nami się skontaktować za numerami telefonów wskazanymi na naszej stronie internetowej lub napisać do nas na pocztę elektroniczną office@kangooclub.pl

 

Z wyrazami szacunku i życzymy dobrego zdrowia!
Kangoo Jumps Poland