O Kangoo Jumps

Kangoo Jumps – obuwie do uprawiania fitness i rekreacji, o opatentowanej konstrukcji.

 

Kangoo Jumps składają się z buta, bezpiecznie blokującego nogę oraz systemu elastycznych sprężyn. Ze względu na to, Kangoo Jumps posiadają wiele unikatowych właściwości:

  • pozwalają uniknąć szkodliwych skutków na stawy do 80%;
  • robią zajęcia sportem bardziej efektywnymi;
  • pomagają szybciej uzyskać pożądaną formę (spala się 30% więcej kalorii niż podczas zajęć w zwykłych butach do biegania).

Dlatego na całym świecie zyskuje popularność nowy rodzaj ćwiczeń w butach Kangoo Jumps. Zajęcia w nich – to świetny sposób, aby schudnąć i zregenerować siły.

Kangoo Jumps pozwala trenować wszystkie grupy mięśni, ma pozytywny wpływ na wytrzymałość oraz układ przedsionkowy oraz poprawia koordynację.

 

Buty Kangoo Jumps zostały stworzone przez kanadyjskiego ortopedę Gregory Leghtmana w 1994 roku i po raz pierwszy były zaprezentowane w Paryżu na wystawie sprzętu sportowego, gdzie zostały opatentowane przez Szwajcara Dennisa Neville’a. Od 1995 roku rozpoczęły swoją międzynarodową „karierę” – pokazy, równolegle z którymi, naukowcy zaczęli przeprowadzać eksperymenty i badania butów. Jak pokazują ostatnie badania, Kangoo Jumps neutralizują uderzenia o twardą powierzchnię, chroniąc w ten sposób kręgosłup, a także stawy kolan oraz przeguby stopowe na 80%. Równocześnie, buty oraz ćwiczenie w nich wywołują pozytywne emocje i radosne uczucie nieważkości.

Warunki użytkowania.

 

Korzystanie z jumperów jest proste jak ABC. Najpierw są należy założyć wysokie bawełniane skarpety. Potem usiąść na krześle, jeśli buty są zakładane w domu, bez instruktora. Kiedy jumpery zostały założone, należy zapiąć klamry, tak aby usłyszeć niegłośne kliknięcie. Jeśli tego się nie stało, to znaczy, że klamry zostały zaciśnięte za mocno i należy je osłabić. Przy pierwszym użyciu jumperów należy wstawać powoli, patrząc prosto przed siebie. Jeśli trzeba, można przytrzymać się oparcia krzesła. Szybko odczują Państwo, że w Kangoo Jumps trzymać równowagę w pozycji pionowej jest bardzo łatwo. Zasadnie sugerujemy spędzanie pierwszych zajęć na płaskiej, suchej powierzchni. Aby osiągnąć lepsze rezultaty, należy rozpocząć od lekkiego biegania na miejscu, skacząc z jednej nogi na drugą. Starajcie się przesuwać centrum ciężkości po całej stopie, żeby nie stać na palcach i piętach. Aby szybko osiągnąć równowagę, najlepiej jest umieścić stopy na szerokości ramion.

Bardzo ważne, żeby elastyczność sprężyn jumperów była dostosowana do wagi osoby ćwiczącej. W tej kwestii, należy poradzić się z dystrybutorem lub instruktorem. Elastyczność sprężyn na butach, należy sprawdzić podczas biegu, a nie podczas skoków jednocześnie na dwóch nogach. Jeśli potrzebują Państwo twardszych sprężyn, zapraszamy do zakupu oddzielnej pary specjalnych sprężyn. Dla bardziej lekkiej wagi trzeba kupić podwójną sprężynę.

Kangoo Jumps – cieszcie się i bawcie się dobrze!